Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Egzamin z umiejętności klinicznych Krok 2 – Zła propozycja wartości

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2018

Wysiłki zmierzające do zminimalizowania obciążeń regulacyjnych i administracyjnych w amerykańskiej służbie zdrowia nigdy nie były większe. Zainteresowane strony, w tym lekarze, w coraz większym stopniu koncentrują się na eliminowaniu odpadów i zmniejszaniu kosztów w tych obszarach w celu maksymalizacji wartości i wydajności opieki. Jedną z dziedzin regulacji, która zasługuje na większą kontrolę w tym kontekście, jest licencjonowanie medyczne. Na przykład, Krajowa Rada Lekarska (NBME) i Federacja Państwowych Izb Lekarskich (FSMB) upoważniają do zakupu czterech produktów licencjonowania przez studentów medycyny i lekarzy rezydentów w trakcie ich szkolenia. Ta trójetapowa seria egzaminów znana jest pod nazwą USMLE (United States Medical Licensing Examination) i jest zarządzana wspólnie przez NBME i FSMB. Drugi egzamin, Etap 2, sam w sobie jest dwuczęściowym testem przeprowadzanym na dwóch posiedzeniach. Jeden element, Krok 2 Wiedza kliniczna, jest egzaminem wielokrotnego wyboru; drugi, Etap 2 Kliniczne Umiejętności (CS), to całodzienna ocena umiejętności klinicznych, która odbywa się w jednym z pięciu standaryzowanych ośrodków testowych w Stanach Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę liczbę zdających egzaminów i koszty egzaminu, uważamy, że Krok 2 CS zapewnia niski zwrot z inwestycji i niewielką wartość dla amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej – i dlatego powinien zostać wyeliminowany.
Analiza finansowa egzaminu z umiejętności USMLE Step 2 Clinical Skills. NBME i FSMB czerpią imponujące dochody z administracji Krok 2 CS. Korzystając z najnowszych dostępnych danych, obliczamy, że koszt tego testu dla egzaminatorów z USA i Kanady wynosi co najmniej 20,4 miliona USD rocznie, biorąc pod uwagę, że 17 852 egzaminantów po raz pierwszy zdało egzamin w 2011 roku za koszt jednego dochodu w wysokości 1140 USD (patrz tabela) .1,2
Koszty rosną wykładniczo, jeśli egzaminaci płacą za test kredytami. Na poziomie 6,8% oprocentowanie pożyczek bezpośrednich bezsubskrybowanych od rządu USA jest jedną z najniższych stóp procentowych dostępnych dla kredytobiorców studenckich. Ponieważ koszt tego egzaminu jest jednym z ostatnich kosztów ponoszonych przez studentów medycyny, dolary pożyczone za to mogą być uznane za ostatnie dolary opłacone przez lekarzy. Przy założeniu, że przeciętny lekarz potrzebuje 15 lat na spłatę długu studenta medycyny, podwyższone odsetki zwiększyłyby łączny roczny koszt etapu 2 CS do 56,4 milionów dolarów. Gdyby tak było, biorąc pod uwagę standardową stopę dyskontową w wysokości 3%, 15-letni koszt egzaminu wyniósłby 36,2 miliona dolarów rocznie w 2012 roku.
Niezależnie od tego, czy uwzględnimy odsetki od kredytu, nasze szacunki nie odzwierciedlają całkowitego kosztu egzaminu. Istnieją inne bezpośrednie koszty, takie jak zakup materiałów do nauki i wydatków związanych z podróżą (w tym koszty transportu i noclegu, ponieważ egzamin rozpoczyna się wcześnie rano). Wydatki te zwiększają rzeczywisty koszt egzaminu o kilkaset dolarów na egzaminowanego, który może być w podobny sposób powiększony o odsetki w czasie.
Dziewięćdziesiąt osiem procent badanych ze Stanów Zjednoczonych i Kanady zdało krok 2 z CS przy pierwszej próbie.1 Egzaminujący, który musi powtórzyć egzamin, ma 91% pozytywnej oceny, więc odsetek osób, które nie zdają egzaminu, wynosi 1,8 na 1000. Przypuszczalnie ta grupa badanych najprawdopodobniej będzie wykonywała poniżej oczekiwanych poziomów kompetencji jako lekarze.
Z 17 852 egzaminów zdających egzamin w danym roku, przewidujemy, że tylko 32 razy w roku nie zdadzą egzaminu po ponownej próbie
[podobne: rehabilitacja kręgosłupa, rehabilitacja we Wrocławiu, anatomia palpacyjna ]
[patrz też: stomatolog w kamienicy gryfino, koloid srebra, protezy zębowe cena ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: koloid srebra protezy zębowe cena stomatolog w kamienicy gryfino