Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Inhibitor nukleotydowej polimerazy Sofosbuwir z rybawiryną w zapaleniu wątroby typu C AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
September 11th, 2018

Znaczna część pacjentów z zakażeniem HCV nie jest w stanie lub nie chce otrzymywać schematu leczenia opartego na interferonie.4,5 Dlatego rozwój schematu leczenia bez użycia interferonu, obejmującego wszystkie rodzaje jamy ustnej, stanowiłby ważny postęp. Sofosbuwir (wcześniej znany jako GS-7977) jest bezpośrednio działającym inhibitorem polimerazy nukleotydowej opracowywanym jako lek doustny do leczenia przewlekłego zakażenia HCV. 6 Analogi nukleotydów są fosforylowane w hepatocytach gospodarza do aktywnego trifosforanu nukleozydu, który konkuruje z naturalnymi nukleotydami, powodując w ten sposób zakończenie replikacji RNA w powstającym genomie wirusowym. Aktywny trifosforan analogów nukleotydów, takich jak sofosbuwir, jest ukierunkowany na wysoce konserwatywne aktywne miejsce specyficznej dla HCV polimerazy NS5B, działającej jako nieobowiązujący terminator łańcucha, efekt niezależny od genotypu wirusów.7,8 Monoterapia za pomocą sofosbuwiru w dawce 400 mg przez 7 dni spowodowało znaczne zmniejszenie poziomu RNA HCV u pacjentów z zakażeniem HCV genotypem 1.9 Dwanaście tygodni leczenia sofosbuwirem w skojarzeniu z peginterferonem i rybawiryną spowodowało istotne obniżenie poziomu HCV RNA podczas leczenia, prowadząc do utrzymującej się odpowiedzi wirusologicznej w 24 tygodnie po leczeniu u 92% pacjentów z zakażeniem HCV genotypem 2 lub 3 (23 z 25 pacjentów) .10 Ten sam schemat leczenia, po którym następował 12-tygodniowy okres leczenia peginterferonem i rybawiryną, powodował utrzymującą się odpowiedź wirusologiczną. 24 tygodnie po leczeniu u 89% pacjentów z zakażeniem HCV genotypem (42 z 47 pacjentów) .11 Dotychczas nie zaobserwowano przełomu wirusologicznego podczas terapia fosbuwirem.
Przedstawiono wyniki badania Electron, wieloczęściowego, badania fazy 2a, zaprojektowanego w celu zbadania bezpieczeństwa i skuteczności sofosbuwiru i rybawiryny w różnych trybach oszczędzania interferonu i interferonu w leczeniu pacjentów z zakażeniem genotypem 1, 2 lub 3 HCV .
Metody
Pacjenci
W grudniu 2010 r. Do grudnia 2011 r. Zgłosiliśmy się do dwóch ośrodków w Nowej Zelandii. Pacjenci zakwalifikowani do badania to mężczyźni i kobiety w wieku 19 lat lub starsi, którzy mieli przewlekłe zakażenie HCV (poziom HCV RNA w surowicy> 50 000 IU na mililitr) bez marskości. Zalecana była zalecana terapia podtrzymująca metadonem. Brak marskości stwierdzano za pomocą biopsji wątroby w ciągu ostatnich 3 lat lub za pomocą przejściowej elastografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wykluczono pacjentów z pozytywnymi testami na obecność antygenu powierzchniowego wirusa zapalenia wątroby typu B, przeciwciał IgM przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B lub przeciwciał przeciwko ludzkiemu wirusowi niedoboru odporności. Wszyscy pacjenci wyrazili pisemną świadomą zgodę.
Projekt badania
W pierwszej części tego otwartego badania pacjenci z zakażeniem HCV genotypem 2 lub 3 zostali losowo przydzieleni w stosunku 1: 1: 1: do jednej z czterech grup leczenia.
[hasła pokrewne: kasetony świetlne, miniimplanty ortodontyczne, forum kulturystyczne ]
[podobne: tuberkulina, fizykoterapia szczecin, nietolerancje pokarmowe testy ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: fizykoterapia szczecin nietolerancje pokarmowe testy tuberkulina