Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Lekarze i prawo karne

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Annas (wydanie 24 sierpnia), w przemyślanym artykule Medycyna, śmierć i prawo karne pokazuje, że lekarze, którzy nadal trzymają się tradycji obdarowywania pacjentów interesami, nie mają najmniejszego system prawny w sprawach karnych, nawet gdy prokuratorzy w sprawach karnych zaczynają uważniej przyglądać się rażąco niewłaściwemu postępowaniu lekarzy. Jednak jego oświadczenia dotyczące spraw Smitha i Geary ego w Wisconsin mogą wywołać chłód w sercach organizacji zajmujących się opieką zdrowotną (HMO) w całym kraju.
Według mojej wiedzy, badania przesiewowe w kierunku cytologii szyjki macicy nigdy nie wykazały zmniejszenia śmiertelności z powodu raka szyjki macicy w randomizowanym, kontrolowanym badaniu.2 Jest to częściowo spowodowane niemal powszechnym przyjęciem takiego badania bez dowodów klinicznych, a także prawie niemożliwością takiego badania. teraz próbę, biorąc pod uwagę powszechne, jeśli nie udowodnione, przekonanie, że badania przesiewowe w rzeczywistości wykonują to, co chce robić. Niedawny artykuł w The Lancet sugerował, że dla populacji 255,000, badania przesiewowe szyjki macicy nie spowodowały zmniejszenia częstości zgonów z powodu raka szyjki macicy, stwierdzając, że pomimo dobrej organizacji usługi, większość naszego wysiłku. . . jest poświęcony. . . ochrona naszych pracowników przed sporami sądowymi, ponieważ nadal występują przypadki poważnej choroby. 3
Aby system prawny Wisconsin uznał laboratorium za winne, należy mieć nadzieję, że prokuratura będzie musiała wykazać, że prawidłowa identyfikacja doprowadziłaby do zmiany wyników pacjentów. Czy mężczyźni, którzy dawali te kobiety, brodawczaka ludzkiego, mieliby taki sam poziom odpowiedzialności karnej. Gdyby sprawa zakończyła się skazaniem, przesłałaby przesłanie, że wstrzymanie lub niewłaściwe stosowanie interwencji medycznych, które mają nie udowodnioną skuteczność, ale są powszechnie akceptowane jako skuteczne, jest działaniem ściganym karnie dla organizacji medycznych. Stwierdzenie to pozostawiłoby HMO ustalenie ich własnej odpowiedzialności karnej w odniesieniu do mammograficznych badań przesiewowych u kobiet poniżej 50. roku życia, a także odpowiednie badania przesiewowe pod kątem raka prostaty i jelita grubego, z których wszystkie mają udział w badaniach przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy z brakiem idealnego dowodu skuteczności. Czy lekarze George a Washingtona byliby winni zabójstwa, gdyby nie poddali go upuszczeniu krwi. Wyrok werdyktu w sprawie Wisconsin przyczyniłby się znacznie do wzrostu kosztów opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych; czy to uratuje życie, należy udowodnić.
Evan C. Allen, MD
Szpital Federalny Nellis, Las Vegas, NV 89191
3 Referencje1. Annas GJ. Medycyna, śmierć i prawo karne. N Engl J Med 1995; 333: 527-530
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Grupa zadaniowa ds. Usług prewencyjnych. Przewodnik po usługach klinicznych i prewencyjnych: ocena skuteczności 169 interwencji. Baltimore: Williams and Wilkins, 1989.
Google Scholar
3. Loteria AE, Alden B, Mackenzie EFD. Wskaźniki wykrywalności nieprawidłowych wymazów szyjki macicy: na co przesiewamy. Lancet 1995; 345: 1469-1473
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
Odpowiedź
Profesor Annasz odpowiada:
Do redakcji: Dr Allen ma rację, zauważając, że istnieją poważne problemy, w tym potencjalne ryzyko, we wprowadzaniu badania przesiewowego do praktyki medycznej bez wystarczających dowodów na jego skuteczność1. Jednak sprawa Wisconsin nie wymagała decyzji przez HMO, aby nie stosować testu przesiewowego; raczej, że test został przyjęty, ale przeprowadzony w sposób rzekomo lekkomyślny.2 Aby skutecznie ścigać funkcjonariuszy HMO odpowiedzialnych za lekkomyślną praktykę, prokurator będzie musiał udowodnić (ponad uzasadnioną wątpliwość), że działali oni z lekkomyślnym lekceważeniem na życie pacjentów i gdyby nie zadziałali tak, pacjenci nie zginęliby2. Gdyby ktoś chciał ścigać mężczyzn, którzy udzieliły kobietom wirusa brodawczaka ludzkiego w sposób kryminalny, te same elementy musiałyby zostać udowodnione – że mężczyźni uprawiali seks z kobietami w celu ich zabicia lub lekkomyślnego lekceważenia ich życia i że to ich działanie spowodowało śmierć Udowodnienie tego wydaje się niezwykle mało prawdopodobne.
Dr Allen martwi się, że HMO mogą zostać zmuszone do wydawania większych pieniędzy na programy badań przesiewowych, jeśli oskarżenie w Wisconsin zakończy się powodzeniem. Tęsknota za sednem. Skuteczne ściganie w sprawie Wisconsin nie wymagałoby od nikogo sprawdzania czegokolwiek, ale podkreślałoby to, że jeśli oferowane są programy badań przesiewowych, przeprowadzanie ich w sposób, który świadczy o lekkomyślnym lekceważeniu życia członków HMO, może podporządkować odpowiedzialnym za to przestępcom odpowiedzialność w przypadku śmierci wynikającej z niniejszej polityki. Trzymanie funkcjonariuszy korporacyjnych odpowiedzialnych karnie za ich działania jest niezwykłe, ale czytelnicy mogą przypomnieć oskarżenia trzech urzędników zakładów o zarzut niedobrowolnego zabójstwa w wyniku śmierci 25 pracowników, którzy zginęli w pożarze w Hamlet w Północnej Karolinie, zakład przetwórstwa kurczaków, ponieważ awaryjne wyjścia zostały zamknięte.3 Celowe przeprowadzanie badań przesiewowych w kierunku raka w sposób, który raczej nie zapewni dokładnych informacji, jest podobne do blokowania wyjść awaryjnych.
George J. Annas, JD, MPH
Boston University Schools of Medicine and Public Health, Boston, MA 02118
3 Referencje1. Wprowadzenie nowych testów przesiewowych do praktyki medycznej. W: Annas GJ, Law SA, Rosenblatt RE, Wing KR. Amerykańskie prawo zdrowia. Boston: Little, Brown, 1990: 339-58.
Google Scholar
2. Annas GJ. Medycyna, śmierć i prawo karne. N Engl J Med 1995; 333: 527-530
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Mayfield M. W Północnej Karolinie przewlekły ból, gniew. USA dziś. 11 marca 1992: 5A.
Google Scholar
[patrz też: uwiąd starczy objawy, forum kulturystyka, implanty zębowe powikłania ]

Tags: , ,

No Responses to “Lekarze i prawo karne”

 1. Sugar Man Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do kamica żółciowa przyczyny[...]

 2. Cujo Says:

  Polecono mi fototerapię

 3. Kazimierz Says:

  Article marked with the noticed of: sklep z suplementami[...]

 4. Szymon Says:

  od 3 dni boli mnie brzuch z prawej strony kłuje mnie cos

Powiązane tematy z artykułem: forum kulturystyka implanty zębowe powikłania uwiąd starczy objawy