Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Lekcje od Sandy – Przygotowanie systemów opieki zdrowotnej do przyszłych katastrof ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Niebezpieczne gruz może zatkać ulice i stanowić poważne zagrożenie dla pieszych. Przerwy lub przelewy w systemach kanalizacyjnych i oczyszczalniach ścieków mogą powodować skażoną wodę pitną i drogi wodne. Toksyczne odpady i różne czynniki rakotwórcze z terenów Superfund mogą rozprzestrzeniać się na rozległych obszarach, narażając tych, którzy przeżyli burz, na utajone niebezpieczeństwa. W rzeczywistości przelew z kanału Gowanus wypełnionego toksynami na Brooklynie jest już problemem, który będzie wymagał ścisłego monitorowania.3 Długotrwały brak energii i ciepła, prawdziwy problem w ciągu pierwszych 2 tygodni po Sandy, stał się niebezpieczny dla osób starszych, pacjentów domowych oraz małe dzieci, zwłaszcza te mieszkające w projektach mieszkaniowych o niskich dochodach. Istnieją już oznaki niebezpiecznych inwazji pleśni w mieszkaniach przesiąkniętych deszczem i powodziami. Ponadto, oczekuje się więcej obrażeń w ciągu kilku tygodni po takich katastrofach, ponieważ właściciele domów próbują naprawić domy lub nieruchomości.
Po trzecie, niezbędne łańcuchy dostaw muszą zostać przywrócone. Najbardziej oczywistą i krytyczną kwestią jest zapewnienie, że pacjenci otrzymujący newralgiczne leki lub zapasy mają nieprzerwany dostęp. 4 Wizyty w schroniskach w regionie wykazały, że wielu ludziom brakowało zapasowych leków lub recept. Pacjenci – i menedżerowie schronisk – często nie mieli zbyt wielu informacji na temat tego, jak i gdzie uzyskać te potrzeby. Niedobory paliw nękały zniszczone przez burze społeczności, ponieważ stacje benzynowe straciły moc, a łańcuch dostaw paliwa został zakłócony. Anegdotyczne doniesienia o problemach z pozyskiwaniem żywności i wody były szeroko rozpowszechnione. W związku z tym pacjenci zagrożeni medycznie są narażeni na zwiększone ryzyko, chociaż określenie konsekwencji tych niedoborów jest trudne.
Wreszcie, dostęp do opieki zdrowotnej, często po katastrofy na dużą skalę, był poważnym wyzwaniem w następstwie Sandy ego. Biura, kliniki i szpitale zostały uszkodzone, niektóre nieodwracalnie. Niektórzy dostawcy usług medycznych opuszczają społeczność przed lub po takich wydarzeniach, przynajmniej tymczasowo. Dla setek tysięcy ludzi, którzy mają nieodpowiedni dostęp w najlepszych czasach, z których niektórzy cierpią na poważne schorzenia, katastrofy znacznie pogarszają problemy z otrzymaniem wszechstronnej opieki. Problemy ze zdrowiem psychicznym są częstą konsekwencją katastrof. Utrata lub zranienie bliskich, wysoce zakłócone dzielnice i poważnie uszkodzone mienie stanowią dla wielu ludzi skrajne stresory i stwarzają jeszcze większe ryzyko dla dzieci i osób z wcześniejszymi problemami psychologicznymi lub behawioralnymi. W większości regionów występuje poważny niedobór zasobów na rozwiązywanie takich problemów.
Przekroczyliśmy natychmiastową reakcję na huragan Sandy na wczesną fazę zdrowienia. Ale nowe wyzwania zostaną dodane do listy rzeczy do zrobienia dla wysoce zestresowanego systemu opieki zdrowotnej. Powstaną długoterminowe schroniska, a wysiedleńcy mogą przebywać daleko od ich pierwotnych wspólnot, stawiając dalsze wymagania lokalnym szpitalom i dostawcom. Wiele zasobów początkowo dostarczonych przez sąsiednie państwa i rząd federalny zostanie wycofanych, choć mamy nadzieję, że niektóre elementy systemu szpitalnego, które zostały zamknięte przez burzę, będą ponownie używane.
Idąc dalej, należy pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Istotne jest na przykład uwzględnienie systemu opieki zdrowotnej i infrastruktury publicznej służby zdrowia jako zintegrowanej całości w planowaniu, reagowaniu na katastrofy na dużą skalę lub odbudowie po nich.
[patrz też: forum kulturystyczne, miniimplanty ortodontyczne, kurs psychoterapii lublin ]
[patrz też: tuberkulina, fizykoterapia szczecin, nietolerancje pokarmowe testy ]

Tags: , ,

No Responses to “Lekcje od Sandy – Przygotowanie systemów opieki zdrowotnej do przyszłych katastrof ad”

  1. Andrzej Says:

    Profilaktykę i w ogóle wzmacniająca krążenie trzeba rozpocząć już po 40

  2. Toe Says:

    [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: olej kukurydziany[...]

  3. Kacper Says:

    No i mnie w końcu dopadła nietolerancja laktozy

Powiązane tematy z artykułem: fizykoterapia szczecin nietolerancje pokarmowe testy tuberkulina