Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Microbial na gapę w miejscowe produkty antyseptyczne ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Potwierdzenie zanieczyszczenia często wymaga przetestowania innych jednostek z tej samej partii produkcyjnej co podejrzany produkt; jednak zanieczyszczenie może nie występować konsekwentnie w dużej ilości, zakłócając obróbkę infekcji. Ponieważ częstość występowania infekcji pooperacyjnej różni się w zależności od rodzaju zabiegu, cech demograficznych pacjenta i środowiska szpitalnego, może być trudno wykryć wzrost częstości zakażeń pooperacyjnych wynikających ze skażonych produktów antyseptycznych. Chociaż CDC zbiera dane dotyczące infekcji w miejscu operacyjnym na podstawie diagnoz w czasie wypisu ze szpitala, infekcje leczone w ustawieniach ambulatoryjnych mogą nie zostać przechwycone. Wreszcie zgłaszanie zakażeń szpitalnych do agencji regulacyjnych jest dobrowolne, a względy medyczne i ograniczenia czasowe mogą zniechęcić szpitale i podmioty świadczące opiekę zdrowotną do zgłaszania. Zanieczyszczenie antyseptycznymi produktami leczniczymi może wystąpić podczas wytwarzania (zanieczyszczenia wewnętrzne) lub podczas manipulacji przez użytkownika końcowego (zanieczyszczenie zewnętrzne). Zewnętrzne zanieczyszczenie może powstać w wyniku rozcieńczenia produktu wodą niesterylną lub przechowywania w niesterylnych pojemnikach. Użytkownicy powinni również być świadomi, że zanieczyszczenia mikrobiologiczne mogą wystąpić podczas otwierania pojemników lub rozcieńczania i przechowywania roztworów w warunkach niesterylnych. Okres, w którym pojemnik, po otwarciu, może być bezpieczny przed zanieczyszczeniem zewnętrznym, jest nieznany. Świadomość ze strony użytkowników może zmniejszyć prawdopodobieństwo skażenia wielodawkowych produktów antyseptycznych.
W sierpniu 2009 r. Komitet doradczy FDA Pharmaceutical Science i Clinical Pharmacology rozważył, czy sterylne warunki produkcji powinny być obowiązkowe dla miejscowych produktów antyseptycznych przeznaczonych do stosowania na nieuszkodzonej skórze. Członkowie komitetu doradczego omówili niepewność kosztów i korzyści i zauważyli, że zakres problem kliniczny był niejasny. Komitet wyraził również obawy, czy potencjalne wymagania dotyczące produkcji sterylnej mogą negatywnie wpływać na czystość i jakość składników aktywnych lub na integralność opakowania produktu. Komitet nie podjął ostatecznej decyzji, ale zauważyli, że etykiety dwóch zagranicznych produktów glukonianowych na bazie chlorheksydyny twierdziły, że zostały wyprodukowane w sterylnych warunkach.
FDA kontynuuje ocenę problemów związanych z wymogiem sterylnego wytwarzania produktów antyseptycznych. Ważne jest, aby podmioty świadczące opiekę zdrowotną zdawały sobie sprawę, że miejscowe produkty antyseptyczne, jeśli są zanieczyszczone, stwarzają ryzyko infekcji i że określone drobnoustroje izolowane z próbek klinicznych zostały zidentyfikowane jako skażone takimi produktami (patrz tabela). Wyizolowanie niezwykłych organizmów (np. Bacillus cereus) po zastosowaniu miejscowych produktów antyseptycznych powinno spowodować zbadanie możliwego zanieczyszczenia pochodzącego z antyseptycznego produktu.
Zachęcamy również do szybkiego zgłaszania FDA istotnych wniosków, które pomogą nam lepiej zrozumieć przyczyny i zakres skażenia mikrobiologicznego w produktach antyseptycznych. Wreszcie, FDA przeprowadza publiczne przesłuchanie, zaplanowane na 12 i 13 grudnia 2012 r., I zachęca do wniesienia informacji dotyczących skażenia mikrobiologicznego tych produktów.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Komentarz edytora: Dalsze informacje na temat przesłuchania FDA na temat skażenia mikrobiologicznego miejscowych produktów antyseptycznych można znaleźć na stronie www.fda.gov/Drugs/NewsEvents/ucm319621.htm.
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Z Centrum ds. Oceny Leków i Badań, Food and Drug Administration, Silver Spring, MD.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Weber DJ, Rutala WA, Sickbert-Bennett EE. Ogniska związane ze skażonymi środkami antyseptycznymi i dezynfekującymi. Antimicrob Agents Chemother 2007; 51: 4217-4224
Crossref Web of Science Medline
2. Zanieczyszczenie preparatów alkoholowych prep z grupą Bacillus cereus i gatunkami Bacillus – Colorado, 2010. MMWR Morb Mortal Wkly Rep 2011; 60: 347-347
Medline
3. Epidemia Mycobacterium abscessus związana z iniekcją do grypy – Texas, 2009 (http://idsa.confex.com/idsa/2010/webprogram/Paper2955.html).

4. Administracja żywności i leków. Archiwum dotyczące wycofań, wycofań z rynku i alertów bezpieczeństwa (http://www.fda.gov/Safety/Recalls/ArchiveRecalls/default.htm).

5. Spotkanie transkrypcji ze spotkania Komitetu Doradczego ds. Farmaceutycznych i Doradców Farmakologicznych (http://www.fda.gov/downloads/AdvisoryCommittees/CommitteesMeetingMaterials/Drugs/AdvisoryCommitteeforPharmaceuticalScienceandClinicalPharmacology/UCM179891.pdf).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (6)
Zamknij Cytowanie artykułów
[więcej w: łóżka rehabilitacyjne, przeciwwskazania do masazu, medycyna paliatywna czasopismo ]
[przypisy: stomatolog w kamienicy gryfino, imbir a karmienie piersią, protezy zębowe cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Microbial na gapę w miejscowe produkty antyseptyczne ad”

  1. Woo Woo Says:

    Zupełne lekceważenie nietoksycznych terapii

  2. Jeremi Says:

    [..] Cytowany fragment: torty[...]

  3. Liquid Science Says:

    to nie jabłka, ażeby można je było spożywać w dowolnej ilości

Powiązane tematy z artykułem: imbir a karmienie piersią protezy zębowe cena stomatolog w kamienicy gryfino