Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Mówienie w górę – Kiedy lekarze nawigują medyczną hierarchię cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Generalny internista skłonił się do innych, a chirurg został zwerbowany jako następny dostawca usług w linii. Niestety żadna osoba nie wyglądała poza wysiękiem dla całego pacjenta. Chociaż w ostatnim tygodniu życia zobaczył niezliczonych specjalistów, zmarł bez holistycznej opieki. Jego nekrolog i notatka z podziękowaniami odzwierciedlają smutek rodziny, która straciła ukochaną osobę bardziej niż się spodziewano. Więc, gdzie się kończy buck. To nieuczciwe przypisać chirurgowi: był on tylko ostatnim klinicystą w linii, nie bardziej moralnie odpowiedzialny za śmierć pacjenta niż jakikolwiek inny uczestnik jego opieki.
Kiedy pytam kolegów o to, co by zrobili, każdy z nich przypomina czasami o obawach związanych z traktowaniem pacjenta przez innego lekarza, ale czuje się niezdolny lub niechętny do komentowania, nawet gdy życie pacjenta może być zagrożone – woli połknąć dyskomfort niż sprzeciwić się opinii innego lekarza . Niektórzy się boją, podczas gdy inni dążą do życia i życia , wierząc, że nie ma czegoś takiego jak konstruktywna krytyka, jeśli chodzi o swoich rówieśników. Kiedy pojedyncze postrzegane lekceważenie może zepsuć relacje, które trwają latami, lekarze zrozumieją, że chodzą wokół siebie na palcach.
Wszyscy jednak zgadzamy się, że gdybyśmy nieumyślnie zaszkodzili naszemu pacjentowi, bylibyśmy wdzięczni, gdybyśmy mu powiedzieli.
Nawiedzony przez incydent i pragnąc go nie powtarzać, chirurg i ja zgadzamy się na prostą ścieżkę do podejmowania decyzji. Będzie bardziej szczegółowo kwestionował inne szpitale, zanim przyjmie do wiadomości, że pacjenci zostali dokładnie przebadani. W przypadkach, które nie są jednoznaczne, poprosi mnie o niezależną ocenę odporności pacjenta na operację. Jeśli pozostanie niepewność, wspólnie porozmawiamy z pacjentem o naszych zaleceniach i zarejestrujemy naszą rozmowę w notatkach. Można argumentować, że wszystkie te rzeczy dzieją się z nowoczesnym multidyscyplinarnym zarządzaniem zespołem, ale nie wszyscy członkowie zespołu patrzą na pacjenta, a decyzje są pod silnym wpływem głównego klinicysty.
Nasza umowa, stworzona z powodu utraty, pozwoliła niektórym kolejnym pacjentom uniknąć inwazyjnej, bolesnej operacji na rzecz lepszej jakości życia i innych osób, którym uda się pomyślnie przejść operację. Współpraca między internistami i chirurgami była zbawienną lekcją dla młodszych lekarzy, którzy postrzegają oboje jako wrogo nastawionych. Na początku szkolenia uczymy się rozpoznawać początkującego chirurga wśród internistów i niepokoi nas, że głównym postrzeganym punktem różnicowania są odmienne pojęcia dobrostanu pacjenta. Kiedy interniści opowiadają się za ratowaniem pacjentów chirurgicznych, sygnalizują chirurgom, że ich rolą jest operowanie, podczas gdy wszyscy inni są drugoplanowymi aktorami. Oprócz tego, że jest nieszczere, takie myślenie wywołuje bardziej stereotypowe zachowania.
W zawodzie pełnym ekspertów nikt nie może liczyć na więcej. Chociaż pewne umiejętności techniczne mogą być specyficzne dla danej dziedziny, istnieje szerszy zakres umiejętności, na których żadna grupa nie ma monopolu. Nie ma łańcucha dowodzenia w używaniu instynktu jelitowego, pokazując troskę o pacjenta, unikając krzywdy lub ograniczając daremną opiekę. Musimy uznać, że debata jest zdrowa i że bez otwartej komunikacji wypełniamy przestrzeń, odgadując wzajemne motywy.
Rozpoznając pułapki ślepego przestrzegania hierarchii i poruszając z chirurgiem moje obawy dotyczące pacjenta: taka interwencja wydaje się zwodniczo prosta, niekontrowersyjna, a nawet tania Jednak w moich latach pracy z chirurgami, czuję się jak najlepsza rzecz, którą zrobiliśmy razem dla pacjentów.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Wydziału Onkologii Medycznej, Monash Medical Center, Melbourne, VIC, Australia.

Materiał uzupełniający
Artykuły cytowane (15)
Zamknij Cytowanie artykułów
[więcej w: łóżka rehabilitacyjne, rehabilitacja we Wrocławiu, rezonans magnetyczny warszawa ]
[przypisy: forum kulturystyka, wybielanie zębów przed i po, dermatolog od czego jest ]

Tags: , ,

No Responses to “Mówienie w górę – Kiedy lekarze nawigują medyczną hierarchię cd”

 1. Leon Says:

  moje wyniki: tsh 4,400

 2. Airport Hobo Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu zmarszczki[...]

 3. Hog Butcher Says:

  Jakiś czas temu pewna firma wprowadziła na Polski rynek test na niedoczynność tarczycy

 4. Alex Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: ból zęba[...]

 5. Marta Says:

  Tętniak mózgu objawy niepozorne

 6. Marika Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu drogeria kosmetyczna[...]

 7. Kajetan Says:

  Jaki jest cel takich artykułów jak ten i kilka innych

Powiązane tematy z artykułem: dermatolog od czego jest forum kulturystyka wybielanie zębów przed i po