Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Posts Tagged ‘podpiętki ortopedyczne’

Widząc w ciemności cd

Posted in Uncategorized  by admin
May 22nd, 2018

Hydranty przeciwpożarowe zapewniały wodę, miejskie projekty mieszkaniowe były dziesiątkowane, bezdomni byli niewidzialni, zapomniani byli jeńcy Rikers. Mój ostatni obraz kilka dni później, gdy jechałem zimowym przedświtu wzdłuż pustych ulic przez smołowaty Dolny Manhattan w stronę Tunelu Lincolna, było setek samochodów wijących się wokół Lorimer Street w północnym Brooklynie zmierzających do jednego z niewielu otwartych gazów stacje. W środku bloku zatrzymały się dwa samochody policyjne – szybki powrót do momentu OPEC z lat siedemdziesiątych.
W Bellevue został jeden pacjent. Po zawale mięśnia sercowego urządzenie wspomagające pracę komorową – zasilane baterią z działającym generatorem zapasowym, opiekującym się Gwardią Narodową – utrzymywało go przy życiu. Read the rest of this entry »

No Comments »

Posts Tagged ‘podpiętki ortopedyczne’

Widząc w ciemności cd

Posted in Uncategorized  by admin
May 22nd, 2018

Kiedy huragan Sandy uderzył w październiku w północno-wschodnie i środkowoatlantyckie stany, wykorzeniając drzewa i powodując masowe powodzie, co najmniej trzy duże szpitale zostały zmuszone do ewakuacji po tym, jak awaryjne generatory zawiodły. Gubernatorzy 10 stanów zgłosili awarie i poprosili o pomoc federalną. Podobnie jak w super derecho, który 4 miesiące wcześniej przetoczył się przez środkowy zachód i środkowy Atlantyk, miliony mieszkańców pozostało bez władzy. Niepokojącą konsekwencją tych burz było ich wpływ na mieszkańców o potrzebach funkcjonalnych – tych, którzy są uzależnieni od opieki domowej, osobistych opiekunów lub elektrycznych technologii medycznych. Niektórzy mieszkańcy są uzależnieni od sieci elektrycznej do chłodzenia krytycznych leków lub do zasilania ratującego sprzęt medyczny. Read the rest of this entry »

No Comments »

Posts Tagged ‘podpiętki ortopedyczne’

Widząc w ciemności cd

Posted in Uncategorized  by admin
May 22nd, 2018

Niebezpieczne gruz może zatkać ulice i stanowić poważne zagrożenie dla pieszych. Przerwy lub przelewy w systemach kanalizacyjnych i oczyszczalniach ścieków mogą powodować skażoną wodę pitną i drogi wodne. Toksyczne odpady i różne czynniki rakotwórcze z terenów Superfund mogą rozprzestrzeniać się na rozległych obszarach, narażając tych, którzy przeżyli burz, na utajone niebezpieczeństwa. W rzeczywistości przelew z kanału Gowanus wypełnionego toksynami na Brooklynie jest już problemem, który będzie wymagał ścisłego monitorowania.3 Długotrwały brak energii i ciepła, prawdziwy problem w ciągu pierwszych 2 tygodni po Sandy, stał się niebezpieczny dla osób starszych, pacjentów domowych oraz małe dzieci, zwłaszcza te mieszkające w projektach mieszkaniowych o niskich dochodach. Istnieją już oznaki niebezpiecznych inwazji pleśni w mieszkaniach przesiąkniętych deszczem i powodziami. Read the rest of this entry »

No Comments »

Posts Tagged ‘podpiętki ortopedyczne’

Widząc w ciemności cd

Posted in Uncategorized  by admin
May 22nd, 2018

W kilka godzin po opuszczeniu przez Hurricane Sandy miejsca pracy lekarze i pracownicy jednego z nowojorskich centrów medycznych zdali sobie sprawę, że coś jest nie tak. Światła migotały, krytyczne urządzenia niezbędne do podtrzymania życia ponad 200 pacjentów, wiele z oddziałów intensywnej opieki medycznej działało nieprawidłowo. Decyzję musieli podjąć liderzy szpitali, wyżsi urzędnicy ds. Zdrowia publicznego i osoby udzielające pomocy w nagłych wypadkach: ciężko to zrobić w szpitalu bez władzy lub próbować niebezpiecznej ewakuacji pacjentów, jako epickiej katastrofy. Mając niewiele czasu do stracenia, wydano rozkaz go , a następnie gorączkowe wezwania do wysoko położonych szpitali, identyfikujące miejsca noclegowe do otrzymywania krytycznie chorych pacjentów New York University-Langone Medical Center. Read the rest of this entry »

No Comments »

« Previous Entries