Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Terapia antycholinergiczna vs. OnabotulinumtoxinA na pilne nietrzymanie moczu AD 3

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Wybraliśmy leki antycholinergiczne – solifenacynę i trospium – mając na uwadze kilka czynników, w tym mechanizmy działania, które różniły się od siebie i dostępność obu leków w preparatach raz na dobę.4-6 Randomizacja była stratyfikowana zgodnie z poprzednią ekspozycją lub bez wcześniejszej ekspozycji do leków antycholinergicznych, wyjściowa ciężkość nietrzymania moczu w nagłych wypadkach (5 do 8 epizodów w porównaniu do .9 epizodów nietrzymania moczu w nagłym przypadku w okresie 3 dni) i miejsca. Uczestnicy losowo przydzieleni do grupy antycholinergicznej rozpoczęli leczenie solifenacyną w dawce 5 mg na dobę; wizyty w biurze były planowane co 2 miesiące. Zastosowano instrument Patient Global Symptom Control (PGSC), aby ocenić, czy obecne leczenie zapewnia odpowiednią kontrolę nad wyciekiem moczu; Odpowiedzi na oświadczenie To leczenie dało mi wystarczającą kontrolę nad moim wyciekiem moczu zakres od (nie zgadzam się zdecydowanie) do 5 (zdecydowanie się zgadzam) .7 Dopuszczalna dawka w miesiącach 2 i 4, jeśli wynik na PGSC był do 3, co wskazuje na niewystarczającą kontrolę objawów i jeśli uczestnik stwierdził, że działania niepożądane leku były tolerowane. Po zwiększeniu dawki w miesiącu 2 dawkę solifenacyny zwiększono do 10 mg; jeśli w czwartym miesiącu utrzymywała się niewystarczająca kontrola objawów, lek został zmieniony na trospium XR w dawce 60 mg. Uczestnicy, którzy otrzymali wyniki PGSC wyższe niż 3, kontynuowali program, który obecnie otrzymywali do następnej wizyty 2-miesięcznej. Uczestnikom, którzy zostali losowo przydzieleni do grupy onabotulinumtoxA, zaproponowano zwiększenie dawki placebo na podstawie tych samych kryteriów (ryc. S2 w dodatku uzupełniającym).
Po 6 miesiącach wszystkie leki doustne przerwano. Uczestnicy w obu grupach, którzy mieli odpowiednią kontrolę objawów (ocena PGSC od 4 do 5) i którzy nie otrzymywali leczenia poza protokołem z powodu naglącego nietrzymania moczu, obserwowano co miesiąc przez okres do 6 dodatkowych miesięcy (12 miesięcy od randomizacji) w celu oceny czas trwania efektu.
Przestudiuj badanie
Instytucjonalna rada przeglądowa w każdym z uczestniczących ośrodków zatwierdziła protokół, a niezależna rada monitorująca dane i bezpieczeństwo dokonała przeglądu postępów i bezpieczeństwa badania. Nie otrzymano wsparcia przemysłowego (finansowanie lub dostarczanie leków). Wszyscy uczestnicy podpisali formularz zgody zatwierdzony przez lokalną instytucję opiniodawczą. Starszy statystyk do tego badania zapewnia dokładność zgłaszanych danych i wierność badania do protokołu.
Wyniki badań
Pierwszorzędowym rezultatem była zmiana w stosunku do wartości początkowej średniej liczby epizodów nietrzymania moczu w trybie pilnym w ciągu 6 miesięcy, jak zgłoszono w przypadku 3-dniowych okresów w miesięcznych dziennikach pęcherza moczowego.
[podobne: łóżka rehabilitacyjne, anatomia palpacyjna, fitamina ]
[patrz też: implanty zębowe powikłania, ile kosztują badania lekarskie do pracy, metoda simontona ]

Tags: , ,

No Responses to “Terapia antycholinergiczna vs. OnabotulinumtoxinA na pilne nietrzymanie moczu AD 3”

  1. Hyper Says:

    Testy kliniczne kazdy wie jak sa prowadzone

  2. Juliusz Says:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: neurolog[...]

  3. Sofa King Says:

    Często boli mnie głowa jakby to był tętniak

Powiązane tematy z artykułem: ile kosztują badania lekarskie do pracy implanty zębowe powikłania metoda simontona