Terapia antycholinergiczna vs. OnabotulinumtoxinA na pilne nietrzymanie moczu AD 6
Różnice w czasie trwania efektu między grupami leczonymi oceniano za pomocą szacunków limitu produktu Kaplana-Meiera i związanych z nimi testów logarytmicznych. W przypadku jakiegokolwiek wyniku binarnego z zerowymi zdarzeniami dla każdej grupy, dokonano porównań za pomocą dokładnych testów Fishera. Ponieważ wszystkie analizy inne niż analiza pierwotna są uważane za opisowe, nie wprowadzono żadnych korekt w przypadku testowania wielokrotnego, a wartości P powinny być odpowiednio interpretowane. Analizy przeprowadzono przy użyciu oprogramowania SAS, wersja 9.2 (SAS Institute).
Wyniki
Uczestnicy
Rysunek 1. Rysunek 1. Badanie przesiewowe, losowanie, leczenie i obserwacja. Jeden z 121 uczestników, który był analizowany jako leczony za pomocą onabotulinum toksyny A (i antycholinergicznego placebo) był faktycznie leczony czynnymi lekami antycholinergicznymi (i placebo onabotulinumtoinemA).
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka wyjściowa uczestników, według grupy leczenia. Spośród 472 kobiet poddanych badaniom przesiewowym w 10 uczestniczących stronach (ryc. 1), 249 przeszła randomizację, 247 otrzymywało badany lek, a 241 miało dane dostępne dla podstawowych analiz wyników. Stopień zakończenia 6-miesięcznego aktywnego okresu leczenia wynosił 93% w obu grupach: 118 uczestników losowo przydzielono do leków antycholinergicznych, a 113 przydzielono do onabotulinowej toksyny A ukończyło tę fazę badania (p = 0,93) (ryc. 1). Na początku badania uczestnicy zgłaszali średnią (. SD) 5,0 . 2,7 epizodów nagłego nietrzymania moczu na dzień, a 41% wcześniej nie otrzymywało leczenia antycholinergicznego. Nie stwierdzono znaczących różnic między grupami w odniesieniu do cech demograficznych, wyjściowej ciężkości nietrzymania moczu w nagłym przypadku, wyjściowej objętości resztkowej po oddawaniu moczu lub odsetka uczestników, którzy wcześniej nie otrzymali leczenia antycholinergicznego (Tabela 1).
Skuteczność
Rycina 2. Rycina 2. Redukcja od linii podstawowej w liczbie epizodów pilnego nietrzymania moczu (UUI) na dzień. Pierwotny wynik badania (skorygowana średnia redukcja w stosunku do wartości początkowej liczby epizodów nietrzymania moczu w trybie pilnym na dzień) jest pokazana w zmodyfikowanej populacji, według grupy leczenia. I słupki wskazują 95% przedziały ufności.
Średnia redukcja epizodów nietrzymania moczu w trybie pilnym na dobę była podobna w obu grupach w ciągu miesięcy od do 6 (redukcja o 3,4 epizodów na dzień w grupie antycholinergicznej i 3,3 w grupie z onabotulinową toksyną, P = 0,81). Zmniejszenie codziennych epizodów nagłego nietrzymania moczu utrzymywało się w obu grupach w 6-miesięcznej fazie aktywnego leczenia (Ryc. 2)
[podobne: okulista na nfz białystok warszawa, okulista na nfz białystok, miniimplanty ortodontyczne ]
[przypisy: porażenie nerwu przeponowego, forum kulturystyczne, poradnia preluksacyjna ]
January 17th, 2019 at 12:58 pm
[..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: preparat na grzybice paznokci[...]
January 19th, 2019 at 8:57 pm
Myślałam że to anemia
January 21st, 2019 at 10:13 pm
[..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: leki na menopauze[...]
January 23rd, 2019 at 8:35 pm
Udar mozgu, czyli wylew nie jest diagnozowany w Polsce