Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Widząc w ciemności ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Moc poszła, windy napełniły się wodą, jeden generator za drugim zawiódł. Strażacy, ratownicy medyczni i policjanci pomagali personelowi szpitala w chodzeniu, noszeniu i przesuwaniu pacjentów przez zaciemnione klatki schodowe na twardych plastikowych tablicach do czekających taksówek, samochodów i ambulansów. Personel zorganizował brygady kubełkowe, aby pobierać wodę na piętra pacjenta i paliwa do generatorów. Pacjenci szpitala miejskiego borykają się z wielorakimi czynnikami ryzyka społecznego w ich codziennym życiu: niestabilnością ekonomiczną, ograniczonymi społecznymi wsparciem, marginalnymi szkołami i mieszkalnictwem, kwestiami językowymi i prawnymi, członkiem rodziny w systemie sprawiedliwości kryminalnej, niedocenianą i warunki fizyczne, wysokie bezrobocie. A faktem jest, że wielowartościowa klasa średnia w wyborach stopniowo wkraczała w niebieską strefę A, ponieważ jej ochronne mokradła uległy erozji, podobnie jak skaliste bariery wokół Manhattanu, zagrożone teraz przez wciągającą wodę. Utrata ubezpieczenia, niedoubezpieczenie, niestabilność zatrudnienia, bankructwo, dług edukacyjny, spadek ekonomiczny – ryzyko się akumuluje. Coraz częściej jesteśmy podobni do tradycyjnych szpitali miejskich. Niczym dziwny rodzaj gogli noktowizyjnych, burza ujawniła, przynajmniej tymczasowo, zależności i podatności naszego społeczeństwa, jego nieuświadomione powiązania i to, co decyduje się uczynić niewidzialnym.
Być może równie podstawowym z punktu widzenia ryzyka jest zmiana klimatu – i kwestia, czy pozostanie ona z nami i będzie dyskutowana na szczeblu krajowym i racjonalnym. A może zajęcie się nim pozostanie jak poruszenie tematu kontroli broni: dla nie-nowojorskiego polityka, pewne samobójstwo kariery. Środowisko traktowano jako czynnik zewnętrzny, który nie uwzględnia kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, ale obejmuje znacznie więcej niż perturbacje klimatyczne. Być może powinniśmy myśleć o niej jako o mikrobiomie: innym organem złożonym z bilionów komórek, które siedzą i na naszych ciałach – częścią tego, kim jesteśmy. W ciemnościach burzy powiązania wszystkiego były jakoś widoczne.
Gdy centrum burzowe przeniosło się na północ, wiadomość przeniosła się na polityczny spektakl prezydenta Baracka Obamy uzbrojonego w gubernatora Chrisa Christie w New Jersey. Czy jego odpowiedź pociągnie Obamę do mety w czasie wyborów. Wojsko wypuszczało miliony galonów benzyny. Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo wspomniał o zmianie klimatu i burzy w tym samym oddechu. Trzecia kwestia kolejowa została poruszona po raz pierwszy w tym prezydenckim sezonie wyborczym. Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg połączył kropki i poparł demokratycznego urzędującego prezydenta na podstawie osobistej oceny szkód spowodowanych przez burzę i jej prawdopodobnej przyczyny. Federalny Zarząd Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) Craig Fugate wydawał się pewny siebie i, co ważniejsze, kompetentny – więcej niż można było łatwo powiedzieć o przywództwie FEMA po huraganie Katrina. Fugate był EMT bez żadnego wykształcenia, zaledwie kilkadziesiąt lat doświadczenia na Florydzie. Maraton w Nowym Jorku był wciąż włączony.
Po kilku dniach musieliśmy się ewakuować do mieszkania naszego syna w North Brooklyn. Uszkodzenia burzy rozciągnęły się wzdłuż atlantyckiego wybrzeża miasta, wyjęły Red Hook, Dumbo, części Queens, Staten Island, całą Long Island i duże pokosy New Jersey
[patrz też: rezonans magnetyczny warszawa, forum kulturystyczne, medycyna paliatywna czasopismo ]
[więcej w: ile kalorii ma marchewka, uwiąd starczy objawy, kwas paraaminosalicylowy ]

Tags: , ,

No Responses to “Widząc w ciemności ad”

  1. Mr. Thanksgiving Says:

    Trzeba przede wszystkim dbać o siebie i zdrowe nawyki

  2. Aleksandra Says:

    [..] Cytowany fragment: kulturystyka[...]

  3. Aleksander Says:

    Czy zawsze to wina pacjentów? Nie.

Powiązane tematy z artykułem: ile kalorii ma marchewka kwas paraaminosalicylowy uwiąd starczy objawy