Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Wpływ niedoboru leków na dzieci z rakiem – przykład mechloretaminy

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W ciągu ostatnich kilku lat pacjenci i ich opiekunowie napotykają na coraz większą liczbę niedoborów leków, głównie generycznych środków do wstrzykiwania. Przyczyny tych braków są złożone. Wąskie marże zysku na leki generyczne ograniczyły motywację do ich wytwarzania. Inne powody to ograniczona liczba producentów, zwiększone zapotrzebowanie na całym świecie, niedobory surowców, problemy z produkcją, starzenie się zakładów produkcyjnych, gromadzenie zapasów i długi termin na zatwierdzenie1. W rezultacie opieka nad pacjentem może znacznie ucierpieć: leki alternatywne muszą być przepisywane, ale wymiana może być mniej skuteczna, bardziej toksyczna, stanowczo droga lub wszystkie powyższe, a bezpieczeństwo może być zagrożone, jeśli usługodawcy nie są zaznajomieni z administrowaniem substytutem. Niedobory środków przeciwnowotworowych są jeszcze bardziej krytyczne, ponieważ nie ma odpowiedników leków, których brakuje, a współczynniki konwersji i dostosowania dawki mogą być nieznane. Niedawne doniesienia medialne uwidoczniły niedobory cytarabiny, daunorubicyny i metotreksatu, które są niezbędne w leczeniu białaczki u dzieci, raka o wysokiej uleczalności. Na szczęście niedobory te zostały szybko rozwiązane, a alternatywne strategie, takie jak priorytetowe traktowanie pacjentów w zakresie dostępu do niektórych leków i stosowanie równoważnych środków, wystarczały, by wypełnić lukę.
Jednym z niedoborów, które nie przyniosły nowości, jest mechloretamina lub musztarda azotowa, jeden z pierwszych środków przeciwnowotworowych, który był stosowany w latach sześćdziesiątych w połączeniu z winkrystyną, prokarbazyną i prednizonem w schemacie MOPP w przypadku chłoniaka Hodgkina. Chociaż ten schemat był skuteczny, był związany z białaczką wtórną i niepłodnością. Opracowano alternatywne kombinacje chemioterapii w celu uniknięcia tych powikłań. Aby zachować doskonałe wyniki przy jednoczesnej minimalizacji toksyczności, opracowano 12-tygodniowy schemat chemioterapii na Uniwersytecie Stanforda (reżim Stanford V) obejmujący winblastynę, mechloretaminę, doksorubicynę, winkrystynę, bleomycynę, etopozyd i prednizon. Główne cechy tego schematu obejmują skrócony przebieg leczenia, niezmienioną lub zwiększoną intensywność dawki poszczególnych leków, niższe skumulowane dawki bleomycyny i doksorubicyny w porównaniu z innymi schematami standardowymi, ekspozycję na niższą kumulatywną mechlooretaminę niż w MOPP i pominięcie prokarbazyny. Ten schemat okazał się skuteczny, pozwalając jednocześnie na zachowaną płodność i zmniejszone ryzyko wtórnej białaczki w porównaniu z MOPP oraz zmniejszone ryzyko dysfunkcji krążeniowo-oddechowej w porównaniu z innymi stosowanymi schematami.
Konsorcjum Chłoniaka Hodgkina Pediatrycznego, w skład którego wchodzi Szpital Naukowy dla Dzieci św. Jude a, Uniwersytet Stanforda, Dana-Farber Cancer Institute / Boston Children s Hospital, Szpital Ogólny w Massachusetts i Maine Medical Center, przeprowadziło badania kliniczne w kierunku chłoniaka Hodgkina u dzieci od 1990 roku. W 2002 r. Zastosował schemat Stanforda V wraz z opartą na odpowiedzi radioterapii niskodawkowej, u pacjentów z chłoniakiem Hodgkina o wysokim ryzyku, aw 2006 r. U pacjentów z chłoniakiem Hodgkina o pośrednim ryzyku. Ponad 170 pacjentów było leczonych tym schematem w naszych badaniach, kiedy brak mechloretaminy pojawił się w 2009 roku
[podobne: rezonans magnetyczny warszawa, kasetony świetlne, płaskostopie leczenie u dorosłych ]
[patrz też: stomatolog w kamienicy gryfino, imbir a karmienie piersią, protezy zębowe cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Wpływ niedoboru leków na dzieci z rakiem – przykład mechloretaminy”

 1. Gabriel Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: zgorzel zęba[...]

 2. Apolonia Says:

  Moja mama tez im wierzyla

 3. Kamila Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: leczenie żylaków[...]

 4. Mr. Peppermint Says:

  Profilakyka wlasnie ! 

 5. Grzegorz Says:

  Article marked with the noticed of: dla amazonek[...]

 6. Milan Says:

  Nie podoba mi sie to co sie dowiedzialem

Powiązane tematy z artykułem: imbir a karmienie piersią protezy zębowe cena stomatolog w kamienicy gryfino