Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Wyniki dwóch badań przesiewowych w teście przesiewowym na płuco AD 10

Posted in Uncategorized  by admin
December 7th, 2018

Próg wielkości guzka, który wskazuje na pozytywny wynik przesiewowy, niezależnie od tego, czy opiera się na średnicy, czy analizie objętościowej wspomaganej komputerowo, wynosi 19,20 i będzie się różnić w zależności od poziomu ryzyka raka płuc i musi być oceniony w kontekście badanej kohorty . NLST miał wiele ograniczeń. Po pierwsze, na wyniki mógł wpłynąć efekt zdrowego ochotnika, chociaż efekt ten byłby podobny w obu grupach przesiewowych.1 Po drugie, w tej analizie dane dotyczące wykorzystania zasobów medycznych zostały ograniczone do uczestników z pozytywnymi wynikami badań przesiewowych. Nasze dane nie doceniają liczby dodatkowych procedur i związanych z nimi zagrożeń, które mogą wynikać z doniesień o wynikach innych niż związane z potencjalnym rakiem płuc. Dane na temat tych wyników zostały zebrane w podgrupie uczestników NLST, ale nie są tutaj zgłaszane. Na koniec NLST obejmował trzy coroczne badania przesiewowe.1 Wyniki trwających badań z randomizacją w Europie i modelowanie matematyczne pomogą w informowaniu o efektach dodatkowych lat badań przesiewowych lub różnych odstępach czasu badań przesiewowych na etapie zmiany i redukcji śmiertelności.
Dwa badania przesiewowe w NLST dostarczają dowodów na to, że w kohorcie wysokiego ryzyka coroczne badania przesiewowe z zastosowaniem niskiej dawki CT wykrywają więcej nowotworów płuc niż radiografia i skutkują przesunięciem fazowym w kierunku wczesnych, niedrobnokomórkowych raków płuc, które są potencjalnie uleczalne. Charakterystykę wydajnościową tomografii komputerowej o niskiej dawce można zwiększyć, określając najbardziej odpowiednią kohortę ryzyka, udoskonalając zarówno algorytmy interpretacji wyników badań przesiewowych, jak i definicje pozytywnych wyników oraz określając odpowiedni czas trwania i harmonogram badań przesiewowych.
[podobne: miniimplanty ortodontyczne, rehabilitacja we Wrocławiu, anatomia palpacyjna ]
[hasła pokrewne: ile kalorii ma marchewka, uwiąd starczy objawy, kwas paraaminosalicylowy ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ile kalorii ma marchewka kwas paraaminosalicylowy uwiąd starczy objawy