Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Wyniki dwóch badań przesiewowych w teście przesiewowym na płuco AD 8

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Rak oskrzelowo-pęcherzykowy obejmował czysty gruczolakorak in situ, minimalnie inwazyjny gruczolakorak i inwazyjny gruczolakorak, dominujący lepidic (tj. Wzrost komórek nowotworowych ograniczony do uprzednio istniejących struktur pęcherzyków płucnych); te podtypy histologiczne są teraz klasyfikowane oddzielnie.11 W grupie radiologicznej zdiagnozowano kilka raków raka oskrzelikowo-pęcherzykowego, prawdopodobnie dlatego, że trudno je rozróżnić w obrazowaniu planarnym. Częstość występowania drobnokomórkowego raka była podobna w grupach z małą dawką CT i radiografią podczas obydwu badań przesiewowych, ale w grupie z małą dawką CT rak drobnokomórkowy był częściej wykrywany u uczestników z wynikami dodatnimi niż u osób z ujemnymi wynikami. , podczas gdy w grupie radiografii częściej zdiagnozowano u uczestników badania negatywne przesiewowe niż u osób z pozytywnym wynikiem. Dyskusja
W badaniach przesiewowych T1 i T2 w NLST, procent pozytywnych badań przesiewowych w grupie z małymi dawkami CT był ponad trzy razy większy niż w grupie radiografii. Przy niskiej dawce CT liczba nowotworów płuc, które zostały wykryte w badaniu przesiewowym, wzrosła o 2,7, a liczba interwałów raka płuca (zdiagnozowanych po negatywnym badaniu przesiewowym) spadła o 70%. Zmniejszenie śmiertelności z powodu raka płuc obserwowane podczas skriningu CT z małą dawką połączono z przejściem do wykrywania wczesnych stadium niedrobnokomórkowego raka płuc podczas badań przesiewowych.
W grupie z małymi dawkami CT 27,9% wszystkich wyników w skriningu T1 i 16,8% wszystkich wyników w skriningu T2 było dodatnich; 2,4% i 5,2% pozytywnych testów przesiewowych było związanych odpowiednio z diagnozą raka płuca. Wyższa dodatnia wartość predykcyjna w T2 wynika częściowo z faktu, że guzek, który był stabilny w ciągu trzech kolejnych badań, można było zinterpretować jako negatywny w ostatnim badaniu przesiewowym.
Chociaż ta analiza nie uwzględnia unikalnych cech guzków, które odróżniają raki płuca od nie-tancerzy, pewne wstępne obserwacje mogą być wykonane. Przy niskiej dawce CT dodatnia wartość predykcyjna wzrosła wraz ze wzrostem wielkości guza do 30 mm; ten wzór był mniej wyraźny w przypadku radiografii. W przypadku zmian większych niż 30 mm dodatnia wartość predykcyjna nie zwiększyła się w wiarygodny sposób w żadnej z grup, prawdopodobnie z powodu złej interpretacji zapalenia płuc jako pozytywnego wyniku badania przesiewowego. Co więcej, guzki w niektórych kategoriach wielkości w grupie radiografii były nieliczne, co skutkowało dużą niepewnością (przedziały ufności) w oszacowaniach pozytywnej wartości predykcyjnej.
W obu grupach rozpoznano więcej nowotworów płuc w T2 niż w T1. Jest prawdopodobne, że wiele pozytywnych wyników skriningu w T0 zostało ostatecznie zdiagnozowanych jako rak płuc w T2, po obserwacji wzrostu w czasie
[podobne: przeszczep chondrocytów, rehabilitacja we Wrocławiu, rezonans magnetyczny warszawa ]
[hasła pokrewne: stomatolog w kamienicy gryfino, imbir a karmienie piersią, protezy zębowe cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Wyniki dwóch badań przesiewowych w teście przesiewowym na płuco AD 8”

 1. Squatch Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: apteczka pierwszej pomocy[...]

 2. Maciej Says:

  Bardzo ciekawy i wyczerpujacy artykul

 3. Ludwik Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: boldenone undecylenate[...]

 4. Sidewalk Enforcer Says:

  Polecam sobie poczytać tutaj o konsekwencjach

 5. 3D Waffle Says:

  Article marked with the noticed of: bcaa[...]

 6. Natalia Says:

  Ja po kilku infekcjach, które u mojego dziecka skończyły się zapaleniem oskrzeli

Powiązane tematy z artykułem: imbir a karmienie piersią protezy zębowe cena stomatolog w kamienicy gryfino