Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Czy krew powinna być niezbędna cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Oznaczanie krwi jako leku nie powinno wprowadzać sprzedaży krwi i płatności od dawców w krajach, w których ich nie ma ani przyspieszyć komercjalizacji krwi w krajach, w których się znajdują. Wręcz przeciwnie, umieszczenie w dokumencie sponsorowanym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) powinno podkreślać celowość dobrowolnego, nieodpłatnego oddawania krwi oraz status organizacji charytatywnych nienastawionych na zysk – polityki, które WHO popiera i które zostały ponownie zaakcentowane w 2011 r. Rezolucja Światowego Zgromadzenia Zdrowia. Zasady te można również ustanowić w danym kraju za pomocą prawodawstwa lub polityki i można je osiągnąć w środowisku produkcji biolo- gicznej. Dodatkowe obawy dotyczą tego, że leczenie krwią jako lekiem może zwiększać koszty i zakłócać działanie systemów krwi, które wykształciły się poza nadzorem ministerstw zdrowia i innych agencji regulacyjnych. Bezpośrednie koszty wprowadzenia regulowanych systemów produkcyjnych są wysokie, ale pośrednie oszczędności wynikające z poprawy wyników pacjentów i bezpieczeństwa dawców, choć trudniejsze do obliczenia, są znaczne. Ponadto wytwarzanie składników krwi, które spełniają ustalone standardy jakości, może pozwolić na odzyskanie kosztów poprzez zapewnienie oddzielonej plazmy odpowiedniej do frakcjonowania. Wreszcie, krajowe inwestycje w systemy krwi i nadzór nad nimi, daleki od zakłóceń, doprowadziły do poprawy dostępności i jakości krwi do transfuzji.
Komisja Ekspertów ds. Wyboru i stosowania leków niezbędnych odbędzie swoje dwuletnie spotkanie w kwietniu 2013 r. Wniosek o umieszczenie pełnej krwi i erytrocytów na następnej liście modeli został przesłany i opublikowany na stronie internetowej WHO (www.who.int/selection_medicines /committees/expert/19/en/index.html) do publicznego komentowania. Grupy rzeczników pacjentów, stowarzyszenia zawodowe, krajowe służby krwi, agencje regulacyjne i inne powinny dokonać przeglądu i skomentować tę aplikację. Dodanie krwi do listy modeli zachęciłoby rządy do inwestowania w infrastrukturę i zarządzanie systemami krwi oraz do zwiększenia wysiłków na rzecz rekrutacji dawców krwi i pobierania krwi, co powinno doprowadzić do zapewnienia bezpiecznej i opłacalnej terapii, zapobiegania zgonom i niepełnosprawności. z niedoborów krwi i poprawić zdrowie na całym świecie.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora i niekoniecznie odzwierciedlają opinie National Institutes of Health, Department of Health and Human Services lub rządu USA.
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Departamentu Medycyny Transfuzjologicznej, Centrum Klinicznego, National Institutes of Health, Bethesda, MD.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Wybór i stosowanie niezbędnych leków. Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia, 2003 (http://apps.who.int/medicinedocs/en/d/Js4875e/5.2.html).

2. Klein HG, Spahn DR, Carson JL. Transfuzja krwinek czerwonych w praktyce klinicznej. Lancet 2007; 370: 415-426
Crossref Web of Science Medline
3 Akech SO, Hassall O, Pamba A, i in. Przetrwanie i hematologiczny powrót do zdrowia u dzieci z ciężką malarią przetoczoną zgodnie z wytycznymi WHO w Kilifi, w Kenii. Malar J 2008; 7: 256-264
Crossref Web of Science Medline
4. Przewodnik po przygotowaniu, stosowaniu i zapewnieniu jakości składników krwi. 16 ed. Strasburg, Francja: Europejska Dyrekcja ds. Jakości Leków i Opieki Zdrowotnej, 2010 r.

5. Standardy AABB dla banków krwi i usług transfuzji. 28 ed. Bethesda, MD: AABB, 2012.

Zamknij odniesienia
Artykuły cytowane (16)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: rehabilitacja uraz mózgu, medycyna paliatywna czasopismo, kasetony świetlne ]
[przypisy: ile kalorii ma marchewka, uwiąd starczy objawy, kwas paraaminosalicylowy ]

Tags: , ,

No Responses to “Czy krew powinna być niezbędna cd”

 1. Cabbie Says:

  główną przyczyną nadciśnienia jest stan zapalny naczyń krwionośnych

 2. Mud Pie Man Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: apteczka samochodowa[...]

 3. Janina Says:

  mam wskazanie lekarza neurologa

 4. Oliwier Says:

  Article marked with the noticed of: sklepy z okularami[...]

 5. Wooden Man Says:

  Zrobiłem to badanie.

 6. Grzegorz Says:

  [..] Cytowany fragment: anatomia palpacyjna[...]

 7. Roksana Says:

  Niedoczynność tarczycy to dość uciążliwa choroba i trzeba brać leki praktycznie cały czas

Powiązane tematy z artykułem: ile kalorii ma marchewka kwas paraaminosalicylowy uwiąd starczy objawy