Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Dziewczyna, która umarła dwa razy: Koszmar każdego pacjenta: sprawa Libby Syjon i ukryte zagrożenia szpitali ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nie mam wystarczającego doświadczenia klinicznego, aby wiedzieć, czy brak nadzoru ze strony lekarzy naraża na szwank opiekę nad pacjentem. Ani Robins. Niemniej jej argument, że personel domu jest nieodpowiednio nadzorowany, jest hiperboliczny i pewny siebie. Mówi nam, że studenci medycyny nazywane są zwierzętami przez personel domu, kiedy stają się pewni, że wykonują nowe procedury i chętnie ćwiczą swoje nowo odkryte umiejętności. Takie zwierzęta wędrują po amerykańskich szpitalach opiekujących się pacjentami , konkluduje złowieszczo. Robins jest szczególnie podekscytowany tym, co nazywa zamkniętą księgą zamówień , co oznacza książkę (lub program komputerowy), w którym napisane są zlecenia, głównie przez mieszkańców. To dla niej ucieleśnienie braku nadzoru w nauczaniu szpitali. Zamknięta książka zamówień to fraza, której nigdy nie słyszałem, a Robins nie precyzuje, skąd pochodzi. Ona odnosi się do księgi zamówień jako wielkiego grzechu. . . . gdy nieprzyjemni stażyści i mieszkańcy piszą rozkazy, protokół zniechęcający ich do proszenia o pomoc w sprawach związanych z opieką i dobrym samopoczuciem swoich pacjentów. Dla niej jest to najlepiej strzeżona tajemnica w szpitalach i najbrudniejszych tajemnica w edukacji medycznej. . . tajemnica handlowa jest tak mroczna, że wielu lekarzy, z którymi rozmawiałem, powiedziało, że nigdy nie słyszeli tego terminu. Książka zamkniętych zamówień regularnie pojawia się w The Girl Who Died Twice. Uwaga Robinsa na to pojęcie, która nie jest powszechnie stosowana wśród lekarzy i która jest praktyką tak standardową i otwarcie akceptowaną w szpitalach, wydaje się słabym substytutem inteligentnej dyskusji na temat nadzoru nad personelem domu.
Ale Robins podnosi interesujące punkty. Zwraca uwagę, że kilka reagujących na narkotyki na receptę Libby Zion, których skutki prawdopodobnie przyczyniły się do jej śmierci, można by było uniknąć, gdyby miała skoordynowaną opiekę. Sugeruje również, że stopień, w jakim personel domu bierze odpowiedzialność za pacjentów bez bezpośredniego nadzoru, jest częściowo zależny od nowych realiów medycyny – chorych i biedniejszych pacjentów, zwiększonych potrzeb w zakresie usług, niedoborów personelu, ubezpieczeń i innych problemów finansowych . prawdopodobnie przyjmują nieproporcjonalnie więcej pracy dodatkowej, ponieważ opcje diagnostyczne i dotyczące zarządzania stają się coraz liczniejsze, a interakcje z pacjentami są skondensowane na krótsze pobyty w szpitalu. Moim zdaniem, największa presja wyładowania pacjentów szybko nie pochodzi od administratorów szpitali, ubezpieczycieli lub lekarzy, ale od personelu domowego, który musi kontrolować obciążenie pacjenta. Podczas mojej rotacji medycznej jeden stażysta przyznał 13 nowym pacjentom w ciągu jednej nocy; jej zachęta do wypisania pacjentów następnego dnia musiała być wspaniała. Robins powołuje się na termin stworzony przez dr. Davida Hilfikera w książce Healing the Wounds: Physician Looks at His Work (New York: Penguin Books, 1987): niepowodzenie woli , oznaczające niepowodzenie w zrobieniu wszystkiego co najlepsze dla pacjenta po prostu z powodu rozproszenia lub wyczerpania. Takie niepowodzenia woli – choćby nieistotne – muszą się zdarzyć przez cały czas.
The Girl Who Died Twice to gruntowne opowiadanie historii Libby Syjon, która rodzi ciekawe pytania dotyczące edukacji medycznej w szpitalach Ale jego fatalną wadą jest to, że autor nie ma zaplecza klinicznego, aby przekonać, że personel domu jest nieodpowiednio nadzorowany. Zamiast tego powraca do stylu zapalnego, który dotyka obaw nieufnego społeczeństwa. Mam nadzieję, że jej czytelnicy pamiętają, że mieszkańcy to lekarze, którzy ukończyli już szkołę medyczną i uzyskali stopnie zawodowe. Być może w żadnym innym zawodzie nie są certyfikowani profesjonaliści tak ściśle nadzorowani przez swoich starszych kolegów. Personel domu to niezwykle jasne i dobrze wyszkolone osoby z silną etyką pracy, poświęceniem dla opieki nad pacjentem i chęcią przekraczania oczekiwań. Otrzymują pracę za dużą, aby to zrobić, a jednak robią to – wiedząc, kiedy zadawać pytania i pracując na własną rękę. Z mojego miejsca w pierwszym rzędzie wyglądają raczej na ukrytych bohaterów szpitala niż na ukryte zagrożenia.
Lara Goitein
Harvard Medical School, Boston, MA 02115

Powołując się na artykuły (2)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: dermatolog od czego jest, nietolerancje pokarmowe testy, protezy zębowe cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Dziewczyna, która umarła dwa razy: Koszmar każdego pacjenta: sprawa Libby Syjon i ukryte zagrożenia szpitali ad”

 1. Mad Irishman Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do szpatułka laryngologiczna[...]

 2. Trip Says:

  Elektrochirurgia w ogóle teraz jest bardzo szeroko stosowana

 3. Adrianna Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do dentysta gliwice[...]

 4. Zod Says:

  Dieta jest ważna,

Powiązane tematy z artykułem: dermatolog od czego jest nietolerancje pokarmowe testy protezy zębowe cena