Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Korzystanie z informatyki medycznej do opieki o znaczeniu wyższym

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Pacjent nie zakodował jeszcze kodu, ale zwinął się spiralnie w dół, co spowodowało prośbę o nocleg na oddziale intensywnej opieki medycznej (OIOM). Ale na OIOM nie było wolnych łóżek. Minęły godziny, zanim podjęto decyzję, że innego pacjenta można bezpiecznie uderzyć z jednostki, aby pomieścić naszego pacjenta. Po przeniesieniu, w pustym pokoju usłanym nieużywanymi butelkami, zestawami zabiegowymi i szpitalnymi szlafrokami, nastąpiła chwila ciszy spokoju, ale znużenia. Zespół był wyczerpany, martwiąc się, że pacjent zakodowałby przed przekazaniem go na oddział intensywnej terapii, od prowadzenia prowizorycznego OIOM-a na podłodze nie wyposażonej w to, i wiedząc, że inni pacjenci byli zaniedbywani w międzyczasie. To nie był pierwszy raz, kiedy miała miejsce taka sekwencja zdarzeń – albo ostatni raz. Czy można zrobić coś inaczej.
Zaledwie pół wieku temu szpitale otworzyły OIOM z wyraźnym celem opieki nad chorymi pacjentami, korzystając z najnowszych technologii. Dzisiaj, krytyczna opieka w Stanach Zjednoczonych kosztuje rocznie ponad 80 miliardów dolarów. Około jeden na pięciu Amerykanów umrze podczas hospitalizacji, która obejmuje czas spędzony na OIT, a wiele innych skorzysta z usług krytycznej opieki. Wraz ze starzeniem się populacji i stale rosnącym zapotrzebowaniem na krytyczną opiekę, niektórzy obserwatorzy obawiają się, że liczba łóżek na OAiO będzie coraz bardziej niewystarczająca. W 2010 r. Grupa Leapfrog stwierdziła, że prawie dwie trzecie badanych szpitali nie spełniało norm dotyczących personelu medycznego na oddziale intensywnej terapii.1
W odpowiedzi na niedobór intensyfikatorów zaproponowano wiele strategii. Obejmują one zdalny monitoring telemetryczny ICU i – jak ostatnio zalecono przez Towarzystwo Opieki Krytycznej i Towarzystwo Medycyny Szpitalnej – krytyczną certyfikację personelu szpitala. Kongres również zwrócił uwagę: członkowie zaproponowali projekt ustawy (HR 971), aby kierować Instytutem Medycyny i Generalnym Dowódcą, aby zbadać skuteczność opieki OIOM i zaopatrzenia lekarzy i łóżek opieki krytycznej.
Niemniej jednak, stosunkowo niewiele wysiłku poświęcono temu, co może być najbardziej obiecującym podejściem do problemu: zastosowaniu postępów w technologii informacji zdrowotnej (HIT) do segregowania decyzji. Kilka zintegrowanych systemów opieki zdrowotnej, takich jak Veterans Affairs (VA) Healthcare System i Kaiser Permanente Northern California już korzystało z możliwości elektronicznych kart zdrowia (EHRs) do generowania wiarygodnych szacunków ryzyka śmierci w ciągu 30 dni dla każdego pacjenta na wstęp. Jednak te obliczenia ryzyka, które mogą łączyć w czasie rzeczywistym dane na temat wyników laboratoryjnych, danych demograficznych, warunków współistniejących i parametrów życiowych, nie są wykorzystywane do informowania o decyzjach o przyjęciu na OIOM. Aby przyspieszyć postępy w tej dziedzinie, uważamy, że należy rozważyć bardziej ukierunkowane zachęty do sensownego korzystania z HIT.
Obecnie Centers for Medicare i Medicaid Services oferuje zachęty finansowe dla szpitali do osiągnięcia znaczącego wykorzystania HIT; takie wykorzystanie obejmuje wdrożenie interwencji wspierających podejmowanie decyzji klinicznych. Jednak to, co stanowi znaczące wsparcie decyzji klinicznych, jest luźno określone. Brak szczegółowych danych ma tę zaletę, że daje szpitalom maksymalną elastyczność
[podobne: miniimplanty ortodontyczne, rehabilitacja kręgosłupa, płaskostopie leczenie u dorosłych ]
[więcej w: tuberkulina, fizykoterapia szczecin, nietolerancje pokarmowe testy ]

Tags: , ,

No Responses to “Korzystanie z informatyki medycznej do opieki o znaczeniu wyższym”

 1. Fast Draw Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: mezoterapia łódź[...]

 2. Martyna Says:

  Oczywiście poszłam po drugą opinię, żeby potwierdzić pierwszą

 3. Lady Killer Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: moczenie nocne leczenie[...]

 4. Airport Hobo Says:

  na nadciśnienie, wystarczy suplementacja

Powiązane tematy z artykułem: fizykoterapia szczecin nietolerancje pokarmowe testy tuberkulina