Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Lekcje od Sandy – Przygotowanie systemów opieki zdrowotnej do przyszłych katastrof

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W kilka godzin po opuszczeniu przez Hurricane Sandy miejsca pracy lekarze i pracownicy jednego z nowojorskich centrów medycznych zdali sobie sprawę, że coś jest nie tak. Światła migotały, krytyczne urządzenia niezbędne do podtrzymania życia ponad 200 pacjentów, wiele z oddziałów intensywnej opieki medycznej działało nieprawidłowo. Decyzję musieli podjąć liderzy szpitali, wyżsi urzędnicy ds. Zdrowia publicznego i osoby udzielające pomocy w nagłych wypadkach: ciężko to zrobić w szpitalu bez władzy lub próbować niebezpiecznej ewakuacji pacjentów, jako epickiej katastrofy. Mając niewiele czasu do stracenia, wydano rozkaz go , a następnie gorączkowe wezwania do wysoko położonych szpitali, identyfikujące miejsca noclegowe do otrzymywania krytycznie chorych pacjentów New York University-Langone Medical Center. St. Luke s-Roosevelt, Mt. Synaj, nowojorski prezbiterianin w Kolumbii i wiele innych szpitali zareagowało natychmiast, otwierając łóżka, przygotowując procedury przyjęć w trybie nagłym i odprawę.
Dwa dni później historia została powtórzona. Szpital Bellevue, który działał bez wystarczającej mocy iz uszkodzonymi pompami paliwowymi generatorów, również został ewakuowany, wysyłając ponad 700 pacjentów do innych placówek w całym mieście.
AP Photo / John Minchillo Historie szpitali NYU były niezwykłe. Lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy, ratownicy i oddziały Gwardii Narodowej stanęli na wysokości zadania, a brygady kubełkowe transportowały paliwo do generatorów na wysokich piętrach i powoli, ostrożnie manewrując delikatnymi pacjentami po ciemnych schodach w burzę, gdzie karetki czekały, aby przenieść pacjentów do szpitali przyjmujących1. Wszystko to miało miejsce bez utraty życia lub natychmiastowych pozornie medycznych konsekwencji.
Ale pytania o to, dlaczego te ekstremalne środki były konieczne, będą musiały zostać wysłuchane w nadchodzących miesiącach. Chociaż pierwszym pytaniem może być, jak zapobiegać awariom zasilania, niuanse tworzenia kopii zapasowych i nadmiarowego wytwarzania energii nie należą do kompetencji specjalistów w dziedzinie zdrowia. W rzeczywistości generatory były prawdopodobnie w porządku; Problem polegał na tym, że pompy paliwowe zasilające generatory znajdowały się w piwnicy, bardzo podatne na awarie spowodowane powodziami1. Sposoby zapewnienia elastyczności zapasowego sprzętu zasilającego zostaną z pewnością zbadane później. Na razie ważne jest, aby zrozumieć, jakie wyzwania medyczne i dotyczące zdrowia publicznego należy się spodziewać po megadizastrach, takich jak Hurricane Sandy.
Pierwszą sprawą jest zawsze identyfikacja i leczenie wypadków związanych z burzami, wymagających pilnej uwagi.2 Wstępne doniesienia wskazują, że systemy ratunkowe w Nowym Jorku i większości dotkniętych regionów funkcjonowały dobrze podczas i zaraz po burzy. Jednakże, gdy główne ośrodki medyczne są niezdolne do pracy, stres związany z pozostałymi ośrodkami może być skrajny. Należy zapewnić zakwaterowanie zarówno pod względem skutków klęsk żywiołowych u pacjentów, jak i zwykłego przyjmowania pacjentów z niespokrewnionymi pilnymi potrzebami medycznymi i chirurgicznymi.
Po drugie, potencjalnie poważne komplikacje w zakresie zdrowia publicznego mogą następować po dużych burzach z rozległymi powodziami. Choć nie jest to nieuniknione, możliwość szybkiego pojawienia się takich wtórnych zagrożeń dla zdrowia publicznego wymaga zaawansowanego nadzoru
[patrz też: przeciwwskazania do masazu, łóżka rehabilitacyjne, miniimplanty ortodontyczne ]
[hasła pokrewne: ile kalorii ma marchewka, uwiąd starczy objawy, kwas paraaminosalicylowy ]

Tags: , ,

No Responses to “Lekcje od Sandy – Przygotowanie systemów opieki zdrowotnej do przyszłych katastrof”

  1. Chuckles Says:

    sprawdza się u mnie modrzew dahurski i piję

  2. Jerzy Says:

    [..] Cytowany fragment: Leczenie żylaków Warszawa[...]

  3. Elżbieta Says:

    Dwa miesiące temu miałam zapalenie oskrzeli.

Powiązane tematy z artykułem: ile kalorii ma marchewka kwas paraaminosalicylowy uwiąd starczy objawy