Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Mówienie w górę – Kiedy lekarze nawigują medyczną hierarchię ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jeśli to konieczne, anestezjolog może odwołać procedurę. Szybko przekonuję samego siebie, że jestem trochę graczem w tej podróży pacjenta. I jeśli instynkt mojego instynktu mówi nie operuj , to nie jest silniejszy niż instynkt chirurga, który mówi załatw sobie sprawę z tym. Wygrywającym argumentem w mojej głowie jest ten, który mówi: Kogo kwestionujesz chirurga. Chociaż wiem, że ta postawa jest bezpodstawna, siedzi wygodnie ze mną; moi koledzy i ja zwykle odkładamy na chirurgów – uznając je jednoznacznie za słuszne, niepodważalne lub po prostu nie warte antagonizowania. W czasach, gdy wielu pacjentów ma wiele rozsądnych opcji leczenia, wydaje się bardziej celowe ustępowanie chirurgowi, niż pójście do nietoperza dla pacjenta. Ta postawa jest pochłonięta przez pokolenia lekarzy, którzy po prostu muszą uważać, aby się uczyć. W klinice otacza mnie obawa innych pacjentów. Później, gdy mieszkaniec mówi mi, że mężczyzna przeszedł operację, ulżyło mi, że nie zawstydziłem się przed chirurgiem. Przypominam o incydencie jako przypomnieniu, by pozostać w granicach mojej wiedzy. Oczywiście chirurg wiedział najlepiej. Tak więc następnego dnia, kiedy mieszkaniec wskazuje mi pacjenta na OIOM, jestem oszołomiony. Właściwie to się rozbił i musiał zostać zaintubowany .
Pacjent wkrótce umiera, jak patrzy na niego jego zraniona rodzina. Rozmawiając z jego córką, jestem zaskoczony jej zrozumieniem. Wszyscy byli wspaniali – o co jeszcze mogliśmy prosić. Oczywiście nie spodziewaliśmy się tego, ale tak właśnie jest.
Rozmowa pozostawia mnie zaniepokojoną. Czy to naprawdę najlepsze, co mogliśmy zrobić. Myślę, że nie. Chociaż prawdopodobnie nie mogliśmy zmienić faktu jego śmierci, trzymaliśmy okoliczności w naszych rękach. Moglibyśmy odwołać operację, agresywnie kontrolować jego ból i zwołać pilne spotkanie rodzinne, aby ustalić jego życzenia i kierować się wspólnymi decyzjami. Ale ten model, do którego dążymy, zbłądził, jak to często bywa.
Kilka dni później rozmawiam z chirurgiem. Bardzo mi przykro, że umarł – zastanawia się. Pomyślałem, że możemy mu pomóc, ale najwyraźniej był zbyt zły, aby operować .
Nękający głos wraca do mojej głowy. Mówiąc bankowo o naszym raporcie, mówię: Ciągle żałuję, że rano nie wspomniałem wam o moich wątpliwościach. Wyglądał, jakby umierał.
Przechodząc do mojego komentarza, chirurg pyta: Dlaczego mi nie powiedziałeś. , Dodaje z zadziwiającą szczerością: Kiedy wyszedłem z jego pokoju, zastanawiałem się przez chwilę, ale powiedziałem sobie, że skoro ty też masz widział go, byłby OK.
Ale tak właśnie myślałem , protestuję. Myślałem, że wiesz najlepiej, a ja nie powinienem się wtrącać.
Gdybyś miał tyle, ile wspomniałeś o swoich obawach, przestałbym – zapewnia mnie z wyrzutem sumienia.
Zdajemy sobie sprawę, że każdy z nas jest pewien, że uzyskaliśmy pewność dzięki postrzeganemu zaufaniu i doświadczeniu drugiego. Odnajdujemy innych specjalistów, którzy uczestniczyli w opiece nad pacjentem. Onkolog chciał, by zainfekowany wysięk został osuszony, aby mógł bezpiecznie rozpocząć chemioterapię. Lekarz oddechowy zalecił skierowanie do większego ośrodka w celu odwodnienia. Lekarz chorób zakaźnych nie miał już do zaoferowania żadnych antybiotyków
[przypisy: płaskostopie leczenie u dorosłych, medycyna paliatywna czasopismo, przeciwwskazania do masazu ]
[więcej w: półpasiec u dzieci zdjęcia, ból w dolnym odcinku kręgosłupa, skala depresji hamiltona pdf ]

Tags: , ,

No Responses to “Mówienie w górę – Kiedy lekarze nawigują medyczną hierarchię ad”

 1. Slow Trot Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Kolonoskopia w znieczuleniu[...]

 2. Washer Says:

  Piszta co chceta

 3. Samuel Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: usuwanie zmarszczek[...]

 4. Mr. Thanksgiving Says:

  mononukleoza

 5. Dominik Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: usg żył kończyn dolnych[...]

 6. Tacklebox Says:

  cierpiącym na przewlekłe bóle brzucha o nieustalonej przyczynie

Powiązane tematy z artykułem: ból w dolnym odcinku kręgosłupa półpasiec u dzieci zdjęcia skala depresji hamiltona pdf