Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Onkologia: wielodyscyplinarny podręcznik ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Podsumowując, jest to ładnie wykonany podręcznik wprowadzający do klinicznej onkologii, który różni się pod względem stylu i zawartości od obszernych prac referencyjnych. Jaki wgląd uzyskałem w opłacalną praktykę onkologiczną. Po pierwsze, uderzyło mnie to, że pomimo naszych różnych systemów ubezpieczeń zdrowotnych stopień wspólnej płaszczyzny między amerykańskim i brytyjskim podejściem do leczenia raka. Niemniej jednak, moje lektury sugerowały, że brytyjskie strategie zarządzania prawdopodobnie wymagałyby mniejszego użycia drogich testów (takich jak tomograficzne skany obliczeniowe u pacjentów z rakiem płuc, chłoniakiem i innymi chorobami) i że próg zalecania agresywnego leczenia w Wielkiej Brytanii był zwykle większy. zachowawczy, szczególnie w odniesieniu do terapii, dla których wstępne wyniki są obiecujące, ale ostateczny dowód korzyści nie jest jeszcze dostępny. W ostatecznej analizie podejrzewam jednak, że kwestie te nie są tak samo ważne w określaniu różnic w kosztach i korzyściach opieki nad chorymi na nowotwory między Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi, jak różnice w dostępie do opieki przez onkologów. Na przykład raport na stronie głównej The New York Times (26 czerwca 1994 r.) Wskazał, że mniej niż 40 procent pacjentów z rakiem w Wielkiej Brytanii jest kiedykolwiek kierowanych do onkologów i że ta niska stopa dostępu może być odpowiedzialna za wyższe wskaźniki zgonów z powodu raka w Wielkiej Brytanii niż w Stanach Zjednoczonych.
Komu poleciłbym tę książkę. Studenci medycyny i mieszkańcy zainteresowani ukierunkowanym wprowadzeniem do onkologii uznają to za przydatny zasób, ale naukowcy i praktycy onkologii będą prawdopodobnie potrzebować więcej encyklopedycznej książki dla celów referencyjnych. Amerykańscy onkolodzy zainteresowani brytyjskim poglądem na praktykę znajdą więcej podobieństw i analogii niż różnice i rozbieżności.
Frederick R. Aronson, MD
Maine Center for Cancer Medicine, Portland, ME 04102

[patrz też: ile kosztują badania lekarskie do pracy, wybielanie zębów przed i po, ból w dolnym odcinku kręgosłupa ]

Tags: , ,

No Responses to “Onkologia: wielodyscyplinarny podręcznik ad”

 1. Maria Says:

  Article marked with the noticed of: dentysta[...]

 2. Woo Woo Says:

  Poziom Ca we krwi nie ma związku z osteoporozą

 3. Milan Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: korektor[...]

 4. Rozalia Says:

  Co z suplementami diety zalecanymi

Powiązane tematy z artykułem: ból w dolnym odcinku kręgosłupa ile kosztują badania lekarskie do pracy wybielanie zębów przed i po