Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Postępy leczenia białaczki RAS podczas leczenia inhibitorów RAF AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Zacienione obszary oznaczają okresy leczenia wemurafenibem (Vem), podawane w dawkach 960 mg lub 720 mg dwa razy na dobę. Dysplazja szpiku występuje w rozmazie krwi obwodowej i aspiracie szpiku kostnego (panel B, strzałki). Wypustki na panelu B pokazują próbkę biopsji i aspirują przy większym powiększeniu. Skany tomografii komputerowej (CT) pokazują odpowiedź przerzutowego czerniaka po leczeniu wemurafenibem po 8 i 16 tygodniach (panel C). Czerwone kółka wskazują na lokalizację przerzutów czerniaka w podskórnych węzłach chłonnych (górny rząd) i wątrobie (dolny rząd). 76-letni mężczyzna ze zmutowanym czerniakiem BRAF V600K w stadium IV (T3aNxM1b) przedstawiono do oceny. Sześć lat wcześniej otrzymał diagnozę czerniaka stopnia IIA na szyi, który został szeroko wycięty. Na miesiąc przed prezentacją rozwinęła się masa podskrzydłowa, która ściśliła jego lewy trzon oskrzeli i spowodowała duszność. Bronchoskopowe opracowanie i biopsja masy potwierdziły rozpoznanie czerniaka z przerzutami, a następnie został skierowany do naszej instytucji. W tym czasie jego liczba białych krwinek była podwyższona, o 18 100 komórek na milimetr sześcienny (zakres referencyjny, 4000 do 11 000), ze wzrostem bezwzględnej liczby monocytów do 3000 komórek na milimetr sześcienny (zakres odniesienia, od 0 do 1300) ( Figura 1A). Początkowo był leczony dożylnie ipilimumabem (3 mg na kilogram masy ciała co 3 tygodnie, w sumie 4 dawki). Progresję guza udokumentowano po 12 tygodniach i 18 tygodniach od daty początkowego leczenia.
Analiza genomowego DNA z próbki biopsyjnej guza ujawniła mutację BRAF V600K. Nie wykryto mutacji RAS. Pacjent zaczął przyjmować 960 mg wemurafenibu dwa razy dziennie. W momencie rozpoczęcia wemurafenibu jego liczba białych krwinek wynosiła 25 600 na milimetr sześcienny; leukocytoza została przypisana do ustąpienia pozaplastycznego zapalenia płuc. Po 11 dniach pacjent zauważył znaczną poprawę w oddychaniu, chociaż odnotował także nowe, głębokie zmęczenie. Podczas oceny stwierdzono, że liczba białych krwinek znacznie wzrosła (80,900 na milimetr sześcienny), a także zwiększyła się bezwzględna liczba monocytów (27 600 na milimetr sześcienny) i neutrofili (35 900 na milimetr sześcienny) (rysunek 1A). Wemurafenib został zatrzymany, chociaż podczas badania fizykalnego ustalono, że wcześniej wyczuwalny guz podskórny prawie się rozwiązał.
Recenzja rozmazu krwi obwodowej potwierdziła monocytozę. Pobrano próbkę z biopsji szpiku kostnego i aspirowano. Podczas badania próbki wykazały zwiększoną liczbę monocytów i neutrofili, przesunięcie w lewo z dysplastycznymi prekursorami szpikowymi i 6% blastów (ryc. 1B)
[hasła pokrewne: łóżka rehabilitacyjne, forum kulturystyczne, narzędzia endodontyczne opis ]
[podobne: tuberkulina, fizykoterapia szczecin, nietolerancje pokarmowe testy ]

Tags: , ,

No Responses to “Postępy leczenia białaczki RAS podczas leczenia inhibitorów RAF AD 2”

  1. Wooden Man Says:

    Aby być zdrowym trzeba chcieć się wyleczyć!

  2. Alex Says:

    [..] Cytowany fragment: gabinet kosmetyczny[...]

  3. Lidia Says:

    O zastrzykach nawet nie myślę

Powiązane tematy z artykułem: fizykoterapia szczecin nietolerancje pokarmowe testy tuberkulina