Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Postępy leczenia białaczki RAS podczas leczenia inhibitorów RAF

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Wemurafenib, selektywny inhibitor RAF, przedłuża przeżycie u pacjentów z czerniakiem BRAF V600E. Wemurafenib hamuje sygnalizację ERK w zmutowanych komórkach BRAF V600E, ale aktywuje sygnalizację ERK w komórkach dzikiego typu BRAF. Ta paradoksalna aktywacja sygnalizacji ERK jest mechaniczną podstawą do opracowania raków płaskonabłonkowych z mutacją RAS u pacjentów leczonych inhibitorami RAF. Zgłaszamy przyspieszony wzrost wcześniej nieoczekiwanej białaczki z mutacją RAS u pacjenta z czerniakiem, który otrzymywał wemurafenib. Ekspozycja na wemurafenib wywoływała hiperaktywację sygnalizacji ERK i proliferację populacji komórek białaczkowych, co było efektem odwrotnym po odstawieniu leku.
Wprowadzenie
Około 50% pacjentów z przerzutowym czerniakiem ma somatyczną mutację V600E – lub rzadziej mutację V600K – w kinazie BRAF.1-4 Te mutacje aktywujące napędzają zwiększoną sygnalizację ERK, promując proliferację i przeżycie komórek czerniaka.5 Selektywne Inhibitory RAF, takie jak wemurafenib i dabrafenib, hamują sygnalizację ERK i zatrzymują wzrost w nowotworach z mutacjami BRAF V600E lub BRAF V600K. 36-8 Leczenie wemurafenibem lub dabrafenibem indukuje regresję nowotworu u ponad połowy pacjentów z mutantem BRAF V600E z przerzutami czerniak. Oba leki zwiększają również przeżycie wolne od progresji w porównaniu z dakarbazyną.7,8-11 Wykazano, że wemurafenib poprawia ogólny czas przeżycia.
Jednak w nowotworach i prawidłowych komórkach z RAF typu dzikiego inhibitory te stymulują sygnalizację ERK w sposób zależny od RAS.8,12-16 Ta paradoksalna aktywacja ma tłumaczyć, dlaczego ta klasa leków wywołuje skórną neoplazję, taką jak rogowacenie rak płaskonabłonkowy17. Leki te mogą również zwiększać częstość występowania pierwotnych czerniaków.18 Analiza molekularna skórnych zmian płaskich wskazuje, że wiele mutacji aktywujących port w RAS.19,20 Jednakże, według naszej wiedzy, żadne opublikowane raporty nie udokumentowały indukcji nie-skórnej. neoplazja.
Przedstawiamy przypadek pacjenta, u którego wystąpiła klinicznie widoczna przewlekła białaczka mielomonocytowa z mutacją NRAS krótko po rozpoczęciu leczenia wemurafenibem w przypadku przerzutowego czerniaka BRAF z przerzutami.
Opis przypadku
Ryc. 1. Ryc. 1. Przebieg kliniczny pacjenta z BRAF V600K-mutant czerniaka i NRAS G12R-Mutant przewlekła białaczka mielomonocytowa po leczeniu wemurafenibem. W trakcie leczenia monitorowano liczbę białych krwinek i bezwzględną liczbę monocytów (panel A). Stałe trójkąty wskazują dawki ipilimumabu, a otwarty trójkąt oznacza czas, w którym pobierano próbkę z biopsji szpiku i rozmaz krwi obwodowej
[podobne: żuraw warsztatowy, forum kulturystyczne, okulista na nfz białystok ]
[hasła pokrewne: ile kalorii ma marchewka, uwiąd starczy objawy, kwas paraaminosalicylowy ]

Tags: , ,

No Responses to “Postępy leczenia białaczki RAS podczas leczenia inhibitorów RAF”

 1. Midnight Rider Says:

  Article marked with the noticed of: medycyna portal[...]

 2. Jan Says:

  Przy zapaleniu oskrzeli najlepiej zastosować inhalacje.

 3. Adrian Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Płyty granitowe[...]

 4. Guillotine Says:

  Zawartość witamin podawana jest na 100g owoców

 5. Dorota Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do sklep z odżywkami[...]

 6. Luiza Says:

  Moja Mama miała tętniaka

Powiązane tematy z artykułem: ile kalorii ma marchewka kwas paraaminosalicylowy uwiąd starczy objawy