Dobra ortopedia i rehabilitacja
Sposoby leczenia Choroby nerek i nie tylko

Wyniki dwóch badań przesiewowych w teście przesiewowym na płuco

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Przeprowadzono National National Lung Screening Trial, aby ustalić, czy trzy roczne badania przesiewowe (rundy T0, T1 i T2) z zastosowaniem helikalnej tomografii komputerowej (CT) w małej dawce w porównaniu z radiografią klatki piersiowej mogą zmniejszyć śmiertelność z powodu raka płuc. Przedstawiamy szczegółowe wyniki z pierwszych dwóch badań zapadalności (rundy T1 i T2). Metody
Oceniliśmy szybkość przylegania uczestników do protokołu przesiewowego, wyniki badań przesiewowych i dalszych testów diagnostycznych, cechy przypadków raka płuca i leczenia pierwszego rzutu oraz oszacowaliśmy charakterystykę wydajności obu metod skriningu.
Wyniki
W rutkach T1 i T2 pozytywne wyniki badań przesiewowych obserwowano u 27,9% i 16,8% uczestników w grupie z małymi dawkami CT oraz u 6,2% i 5,0% uczestników z grupy radiologicznej. W grupie z małą dawką CT czułość wynosiła 94,4%, swoistość wynosiła 72,6%, wartość predykcyjna wyniku dodatniego wynosiła 2,4%, a wartość predykcyjna wyniku ujemnego wynosiła 99,9% w T1; w T2 dodatnia wartość predykcyjna wzrosła do 5,2%. W grupie radiografii czułość wyniosła 59,6%, swoistość wyniosła 94,1%, dodatnia wartość predykcyjna 4,4%, a ujemna wartość predykcyjna w T1 99,8%; zarówno wrażliwość, jak i dodatnia wartość predykcyjna wzrosły w T2. Wśród raków płuc o znanym stopniu 87 (47,5%) stanowiły stadium IA, a 57 (31,1%) stanowiło stadium III lub IV w grupie otrzymującej małą dawkę CT w T1; w grupie radiografii 31 (23,5%) stanowiły stadium IA, a 78 (59,1%) – stadium III lub IV w T1. Te różnice w rozkładzie etapów między grupami utrzymywały się w T2.
Wnioski
CT o niskiej dawce było bardziej czułe w wykrywaniu wczesnych stadiów raka płuca, ale jego zmierzona dodatnia wartość predykcyjna była niższa niż w przypadku radiografii. W porównaniu z radiografią, dwa roczne skriningi z zastosowaniem tomografii komputerowej o niskiej dawce powodowały zmniejszenie liczby diagnozowanych nowotworów w stadium zaawansowanym oraz wzrost liczby wczesnych stadiów raka płuca zdiagnozowanych. (Finansowane przez National Cancer Institute, NLST ClinicalTrials.gov number, NCT00047385.)
Wprowadzenie
National Lung Screening Trial (NLST) to randomizowana próba śmiertelności swoistej dla raka płuca u uczestników bezobjawowej kohorty wysokiego ryzyka, poddanej skriningowi za pomocą małej dawki helikalnej tomografii komputerowej (CT) w porównaniu z badaniem przesiewowym zastosowanie jednokrotnego prześwietlenia klatki piersiowej. NLST wykazało 20% względne zmniejszenie umieralności z powodu raka płuca w trzech rundach skriningu tomografii komputerowej o niskiej dawce (rundy T0, T1 i T2) w porównaniu z radiografią.1 W tym artykule przedstawiamy bardziej szczegółowe wyniki z dwóch przypadków badania przesiewowe (rundy T1 i T2), w tym informacje o wskaźnikach dodatnich badań przesiewowych, charakterystykach wydajności badań przesiewowych, diagnostycznym monitorowaniu pozytywnych wyników badań przesiewowych, liczbach i charakterystykach wykrytych nowotworów płuc oraz leczeniu pierwszego rzutu
[podobne: narzędzia endodontyczne opis, kurs psychoterapii lublin, fitamina ]
[przypisy: stomatolog w kamienicy gryfino, imbir a karmienie piersią, protezy zębowe cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Wyniki dwóch badań przesiewowych w teście przesiewowym na płuco”

  1. Bitmap Says:

    Niedoczynność tarczycy to dość uciążliwa choroba i trzeba brać leki praktycznie cały czas

  2. Emilia Says:

    [..] Cytowany fragment: leczenie alkoholizmu[...]

  3. Captain Peroxide Says:

    Lekarze czesto sie wsciekaja, ze ludzie na wlasna reke dokdztalcaja sie w internecie

Powiązane tematy z artykułem: imbir a karmienie piersią protezy zębowe cena stomatolog w kamienicy gryfino